Maraton komandosa

Członek tymbarskiego Strzelca sekcyjny Wojciech Gembacz dzielnie reprezentował naszą jednostkę w Maratonie Komandosa w Lublińcu razem z Panem Jarosławem Oleksym – znanym biegaczem z Tymbarku. Bieg ten odbył się 26 listopada 2016r. Organizatorem maratonu był Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec Jednostka Wojskowa Komandosów. Celem imprezy było umożliwienie zawodnikom rywalizacji w ekstremalnych warunkach, popularyzacja współzawodnictwa służb mundurowych oraz popularyzacja służby w jednostkach specjalnych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 42 km po drogach leśnych. Limit na pokonanie trasy wynosił 7 godzin. Startujący musieli być w pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, buty krój wojskowy z wysokością cholewki powyżej kostki) z plecakiem o wadze 10 kg na całej trasie biegu. Sekcyjny Wojciech Gembacz ukończył bieg z czasem 5 godzin 11 min 22 sekundy. Pan Jarosław Oleksy przybiegł parę minut później z czasem 5 godzin 14 minut i 57 sekundy i zajął w kategorii służby leśne pierwsze miejsce. W maratonie wystartowało ponad 400 osób z różnych formacji mundurowych.

Wojciech Gembacz ukończył w roku 2016 liceum o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. W czasie pobytu w szkole uzyskiwał wysokie oceny w nauce, a także wyróżniał się bardzo wysoką sprawnością fizyczną. Wielokrotnie reprezentował szkołę na zawodach sportowych. Brał czynny udział w pokazach samoobrony i walki wręcz, organizowanych w szkole. Uczestniczył trzykrotnie w maratonie ekstremalnym Kierat na dystansie 100 km w latach 2014, 2015 i 2016. Wojtek wielokrotnie reprezentował szkołę w rywalizacji klas o profilu mundurowych. W 2015 roku zajął drużynowo II miejsce w zawodach użyteczno- bojowych “Racławice 2015”. W roku 2016 II miejsca w V Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych w Dąbrowie Górniczej.
Wojtek, jako uczeń klasy wojskowej zawsze prezentował wysokie standardy zachowania oraz prawdziwą pasję w realizowaniu swoich zainteresowań.

Obecnie Wojtek studiuje w Krakowie „Bezpieczeństwo Narodowe” na Uniwersytecie Jagiellońskim

Skip to content