Legiony to żołnierska nuta… konferencja

W dniu 9 listopada 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Tymbarku uczniowie klasy wojskowej I c wzięli udział w konferencji z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Legiony to żołnierska nuta… Idea Niepodległości 1914-2016″, którą poprowadził dr. Przemysław Wywiał. Prelekcję poprzedziło wręczenie nagród w gminnym konkursie plastycznym „Jest w polu mogiła w niej żołnierz nieznany…” Patrycja Kuziel otrzymała I miejsce, Zuzanna Pachura II miejsce, Jakub Płatek III miejsce, Damian Cachro IV miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku i Urząd Gminy w Tymbarku. Głównym celem konkursu było uczczenie pamięci Legionistów poległych w okresie I wojny światowej. Wyróżnionym uczniom gratulujemy nagród.

Skip to content