Święto Komicji Edukacji Narodowej

Dnia 14 października Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uroczyście obchodzi swoje święto.

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu swoją obecnością zaszczycili nas znakomici Goście:
Ksiądz Edward Nylec – długoletni proboszcz Parafii Tymbark
Ksiądz dr Jan Banach – obecny proboszcz Parafii Tymbark
Starosta Powiatu Limanowskiego – Pan Jan Puchała
Wicestarosta Powiatu Limanowskiego – Pan Mieczysław Uryga
Wójt Gminy Tymbark – Pan Paweł Ptaszek
Pan major Jerzy Trojanowski – reprezentujący Zarząd Związku Polskich Spadochroniarzy II Oddział w Krakowie
Pan kapitan Jan Rosiek – reprezentujący 16 batalion powietrznodesantowy w Krakowie
Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Małgorzata Kokoszka
Święto Szkoły stanowi doskonałą okazję do tego, aby wspomnieć twórców i działaczy Komisji Edukacji Narodowej, lecz również historię powstania i działalność naszej szkoły. Dzień Komisji Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia Nauczycieli, Uczniów i Pracowników Szkoły.
Nagrodę Starosty Powiatu Limanowskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie: Faustyna Rybka, Marzena Konopka, Marta Piekarczyk i Paweł Ryś.
Pani Dyrektor złożyła okolicznościowe życzenia Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Uczniom szkoły. Podziękowała również zaproszonym Gościom, reprezentującym instytucje współpracujące ze szkołą za zaangażowanie i wszelkiego rodzaju pomoc.

W imieniu uczniów życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Do życzeń dołączony był koncert jesienny, na który składały się wiersze napisane przez nasze uczennice oraz piosenki jesienne.
W Dniu Komisji Edukacji Narodowej – święta zarówno Nauczycieli, jak i Uczniów, życzymy wszystkim, aby swoim mottem uczynili słowa Jana Pawła II : „Wiedza… otwiera horyzonty… sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka… a prawdziwie wielki ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.”

Skip to content