Spotkanie z Ministrem Obrony Narodowej i Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Dnia 6 września 2016 roku uczniowie klas wojskowych i policyjnych wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Obrony Narodowej. Do spotkania z ministrem doszło podczas apelu uczniów szkół mundurowych, który został zorganizowany w ramach XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego przybyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie, Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 19 w Krakowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie.
Po złożeniu meldunku, przeglądzie pododdziałów szkolnych i odśpiewaniu hymnu narodowego ministra, gości i uczestników apelu przywitał dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek.
Następnie zostały wręczone odznaczenia resortowe. Wyróżnieni tytułami “Wzorowy Uczeń Mundurowy” zostali też najbardziej zasłużeni dla rozwijania ruchu proobronnego w swoim środowisku szkolnym uczniowie. Ten zaszczytny tytuł otrzymała również Faustyna Rybka uczennica klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Wyróżnienie odebrała z rąk Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza i Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych MON Pana Waldemara Zubka.
W swoim przemówieniu skierowanym do młodzieży Minister Obrony Narodowej wyraził aprobatę dla działań podejmowanych przez uczniów na rzecz szerzenia idei patriotyzmu. Podkreślił, że młodzi ludzie obecni na uroczystości, są nadzieją przyszłego polskiego wojska.
XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się w dniach 6-9 września 2016 roku na terenie Targów Kielce. Honorowy Patronat nad MSPO objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach wzięło ponad 500 wystawców. Najnowszy sprzęt i uzbrojenie zaprezentowali nie tylko czołowi producenci z Polski, lecz także światowi giganci przemysłu zbrojeniowego.
Na targach będzie można było również zwiedzić wystawę Sił Zbrojnych RP „Kierunek – Nowoczesność”. Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych wojsko zaprezentowało najnowsze uzbrojenie i specjalistyczne wyposażenie rodzimych wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej oraz sił specjalnych. Były więc m.in. czołgi Leopard 2, kilka wersji kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, samobieżna armatohaubica Krab, automatyczny moździerz Rak, pojazdy inżynieryjne i logistyczne, a także roboty pirotechniczne i zwiadowcze drony.
Nowością tegorocznych targów była obecność przedstawicieli Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz stoisko organizacji proobronnych, zorganizowane przez Biuro ds. Proobronnych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: II B, II C oraz III A wraz z nauczycielami: płk Janem Dominikiem, Małgorzatą Kulig i Grzegorzem Dziadoniem.

Skip to content