Rocznicowe strzelanie

Na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, z okazji 77. rocznicy agresji ZSSR na Polskę i Europejskiego Tygodnia Sportu, zorganizowano zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla gimnazjalistów. Organizatorami turnieju strzeleckiego w kategorii dziewcząt i chłopców byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku oraz Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku.

Zawody sprawnie przeprowadzili instruktorzy strzelectwa sportowego: płk Jan Dominik ‒ nauczyciel PW i prezes UKS Tymbark ‒ Grzegorz Dziadoń. W organizacji turnieju pomogli również uczniowie klas wojskowych.

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
W grupie dziewcząt:

1. Julia Surdziel ‒ 96 pkt.
2. Aleksandra Bulanda ‒ 89 pkt.
3. Kinga Kapturkiewicz ‒ 87 pkt.
4. Angelika Dudek ‒ 78 pkt.
5. Izabela Ślusarczyk ‒ 72 pkt.

W grupie chłopców:

1. Wojciech Dyląg ‒ 92 pkt.
2. Jakub Sporek ‒ 91 pkt.
3. Mateusz Smaga ‒ 88 pkt.
4. Filip Klimek ‒ 85 pkt.
5. Damian Łącki ‒ 80 pkt.

Zwycięzcom, Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek i dyrektor Zespołu Szkół Jolanta Dunikowska-Wszołek, wręczyli puchary, dyplomy i nagrody książkowe, których fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostka Strzelecka nr 2007 im kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku.

Skip to content