Narodowe czytanie 2016

W tym roku kolejny już raz wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem czytaliśmy powieść Henryka Sienkiewicza “Quo vadis”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Para Prezydencka Agata i Andrzej Dudowie.
W piątek nasi uczniowie: Sabina, Maciek i Dominik czytali przez szkolny radiowęzeł wybrane fragmenty utworu, a w sobotę wzięliśmy udział w czytaniu gminnym. Nasza szkoła była współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu listu pana prezydenta, potem obejrzeliśmy okolicznościową prezentację. Czytanie odbywało się parami, w pierwszej parze fragmenty “Quo vadis” odczytali Wójt Gminy Tymbark pan Paweł Ptaszek i Dyrektor Zespołu Szkół pani Jolanta Dunikowska- Wszołek. Kolejne fragmenty odczytywali nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Tymbarku: Beata Kumórkiewicz i Dorota Dunikowska, Beata Szarłowicz i Klara Rokosz, Jolanta Sopata i Anna Czyrnek, Sabina Pietrzyk i Dominik Szyrszeń, Rafał Steczkiewicz i Kacper Kordeczka, Anna Dubowska i Julia Dziadoń, Aleksandra Jeleńczyk i Faustyna Surdziel, Jakub Sporek i Mirosław Franczak. Między czytaniami obejrzeliśmy także fragment filmu “Quo vadis”, a dokładnie – walkę Ursusa z bykiem. Ostatni fragment, zakończenie powieści przeczytał zebranym ks. Bogdan. Na zakończenie pan Wójt wręczył uczestnikom Narodowego Czytania pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie gorąco dziękujemy.