XVII Obóz szkoleniowo – wypoczynkowy w Krakowie

W dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2016 roku w jednostce patronackiej klas wojskowych 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie odbył się XVII Obóz Szkoleniowo – Wypoczynkowy.

Bardzo pracowity początek wakacji miała młodzież licealnych klas wojskowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Jak co roku o tej porze kolejne roczniki adeptów wojskowości, wyjechali na obóz szkoleniowy do jednostki patronackiej – 16 Batalionu Powietrzno Desantowego do Krakowa. Szkolenie przeprowadzone zostało w dwóch etapach: I tydzień na bazie 16 BPD i strzelnicy „Pasternik”, obejmował szkolenie spadochronowe, taktyczne, chemiczne, saperskie, pierwszej pomocy przed medycznej oraz strzelanie z pistoletu i karabinów z różnych postaw. II tydzień młodzież spędziła pod pałatkami w Kobylanach, gdzie uczestniczyła w szeroko pojętym szkoleniu wspinaczkowym. Na podsumowanie szkolenia należało zaliczyć tzw. „Vietnam”, czyli wodny tor przeszkód, podczas którego należało szybko i sprawnie dostarczyć nosze potrzebującemu pomocy.

11 obozowych dni szybko minęło, na szczęście nie było kontuzji i urazów więc szkolenie przebiegało bez przeszkód, a młodzież mimo dużego zmęczenia fizycznego, zadowolona wróciła do domów na zasłużony wakacyjny odpoczynek. 
W czasie wolnym od zajęć szkoleniowych, młodzież zwiedziła Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa w Nowej Hucie, Ogród Doświadczeń i Muzeum Inżynierii.
Funkcję komendanta obozu sprawował płk Jan Dominik a opiekę nad młodzieżą sprawowali: Jolanta Kuciel, Małgorzata Kulig i Grzegorz Dziadoń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na szkolnym profilu na Facebooku. 

Skip to content