Klasa policyjna w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

Dnia 9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy II o profilu policyjnym brali udział w zajęciach szkoleniowych zorganizowanych z Karpackim Oddziale Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną tej jednostki, poznali zasady rekrutacji do służby i zdobyli szczegółowe informacje dotyczące przebiegu procedury kwalifikacyjnej. Przedstawiciele Straży Granicznej przybliżyli specyfikę służby w tej formacji. Uczniowie zostali zapoznani z nowym modelem funkcjonowania Straży Granicznej. Po przystąpieniu Polski do Strefy Schengen Straż Graniczna odpowiada za ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Federacją Rosyjską, Ukrainą i Białorusią i w międzynarodowych portach lotniczych prowadzi działania związane ze zwalczaniem nielegalnej migracji na terenie RP. Straż Graniczna jest formacją o charakterze graniczno- migracyjnym.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Karpackim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

Skip to content