Dzień dziecka

Dzień Dziecka świętowaliśmy przez cały tydzień:))) Biblioteka szkolna ogłosiła tydzień gier planszowych od 30 maja – 3 czerwca.Graliśmy na przerwach, najchętniej w warcaby, szachy i skojarzenia, chociaŻ nie zabrakło też amatorów gier opartych na bajkach “Roszpunka” i “O rybaku i złotej rybce”. Dokładnie 1 czerwca w ramach XV Tygodnia głośnego czytania – pani Dyrektor, pani Pedagog, ks. Bogdan, nauczyciele i uczniowie, czytali bajki i wierszyki przez szkolny radiowęzeł. Mogliśmy posłuchać fragmentów “Małego księcia”, “Bajek zza mórz i oceanów” oraz najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Międzynarodowy Dzień Dziecka swoje początki ma w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dziecka, która odbyła się w Genewie w 1925 roku. W Polsce obchodzony jest od 1 czerwca 1952 roku. Dzień Dziecka obchodzony jest obecnie w 100 krajach.

Fundacja “Cała Polska czyta Dzieciom” ogłosiła XV Ogólnopolski Tydzień Czytania w dniach 29 maja – 5 czerwca. Hasło tegorocznej edycji: Czytaj dziecku 20 minut dziennie – codziennie.

Skip to content