Zwycięstwo w V Ogólnopolskim turnieju klas mundurowych

Niesamowitą sprawnością, hartem ducha, współpracą i wytrzymałością wykazali się uczniowie klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół, którzy w dniach 13‒15 kwietnia 2016 roku, w malowniczej scenerii Ogrodzieńca rywalizowali w V Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym. Na starcie stanęło 56 2-osobowych zespołów z całej Polski.
Uczestnicy zawodów rywalizowali w 14 różnorodnych konkurencjach, spośród których należało przejść trawersem Pałkiewicz na dużej wysokości w parach, wspiąć się wysoko po drabince sznurowej (szturm na zamek), czy przejść na samych rękach na wysoko zawieszonej platformie – drabince. Należało też zaliczyć wielokrotne podbiegi pod górkę czyli tradycyjnego „Rzeźnika”, a także poradzić sobie na wymagającym ‒ specjalistycznym torze przeszkód w trudnych warunkach terenowych pod nazwą „Komandos”. Nie zapomniano również o „atrakcjach” nocnych, do których należało pokonanie biegiem w jak najkrótszym czasie 4-kilometrowego odcinka, równocześnie odszukując wyznaczone punkty za pomocą piktogramów. Dużym wyzwaniem dla startujących były też konkurencje wodne, gdyż za pomocą śliskich metalowych beczek i liny, każdy zawodnik musiał przepłynąć 40 m. Jeszcze bardziej wymagająca odwagi i zaufania, była kolejna konkurencja wodna, w której jeden musiał przeprowadzić kolegę z zawiązanymi oczyma przez 150 -metrowy odcinek wodny . Trudność tego zadania potęgowała noc i padający deszcz. Wymagane było również udzielenie I pomocy przedmedycznej. Po wyczerpujących dwóch dniach i nocach zawodów, trzeba było jeszcze wykazać się celnym okiem na strzelnicy i rozwiązać zawierający szeroki zakres wiedzy test.
W tych bardzo wymagających zawodach, wśród zespołów z całej Polski, najlepszymi okazali się uczniowie licealnej klasy wojskowej (III A) naszej szkoły: Karol Mitręga i Mateusz Jopek, którzy od organizatorów otrzymali „Złote Indeksy” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz okazały miecz, a także wiele indywidualnych nagród. Dobre przygotowanie do tych zawodów i zajęte II miejsce potwierdzili również uczniowie klasy III LO A: Wojciech Gembacz i Rafał Janeczek. Również oni zdobyli w nagrodę darmowy 1 rok studiów na tej uczelni, pamiątkowy miecz i wiele nagród rzeczowych. W zawodach wzięli udział także uczniowie klasy II LO A: Michał Horoba i Rafał Steczkiewicz.
Do tych zawodów uczniów przygotowali: płk Jan Dominik i Grzegorz Dziadoń.

Opracował: Grzegorz Dziadoń.

Skip to content