Zajęcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

28 kwietnia uczniowie klas pierwszych policyjnych uczestniczyli w zajęciach bezpieczeństwa publicznego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Lekcję podzielono na cztery części: najpierw wykład prowadzony przez komisarza Franciszka Gawlika na temat trudnych początków Policji Państwowej. Następnie aspirant Robert Bretner, wcześniej pracownik biura śledczego, obecnie działu prewencji, mówił na temat substancji psychoaktywnych (narkotyków oraz tzw. dopalaczy). Na koniec podkreślił w swojej wypowiedzi znaczenie, powagę oraz odpowiedzialność noszenia munduru oraz nawiązał do autorytetu w środowisku rówieśniczym.
Trzecią cześć zajęć w sali wykładowej poprowadził pracownik laboratorium kryminalnego. Uczniowie mogli usłyszeć o tym , w jaki sposób prowadzone są czynności kryminalistyczno- techniczne związane z ujawnieniem i zabezpieczeniem śladów na miejscach zdarzeń oraz w jaki sposób identyfikuje się osoby i rzeczy.
Ostatnia część zajęć miała miejsce poza salą wykładową. Klasy policyjne ZS Tymbark mogły zobaczyć psy, które służą w krakowskiej policji. Są dzielne i piękne. Owczarki niemieckie i labradory wspierają każdego dnia funkcjonariuszy w wykrywaniu narkotyków, zabezpieczaniu imprez masowych, a także w pościgach za niebezpiecznymi przestępcami. Próbkę ich sprawności i gotowości do działania można było zobaczyć w czasie prezentacji przygotowanej specjalnie dla naszych uczniów.