Pamiętają o Wielkim Polaku

Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN w dniu 1 kwietnia 2016 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXIII rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW w Tymbarku przez nieżyjących już ś.p mł insp. ZS Mieczysława Wawrzyniaka i ś.p. chor. ZS Piotra Dębskiego oraz obecnego dowódcę jednostki tymbarskiego Strzelca insp. ZS Roberta Nowaka.

W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała wszystkich zimową, mglistą, deszczową i chłodną aurą . W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XI rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców i prosiliśmy Pana Boga za wstawiennictwem Naszego Papieża o dalsze błogosławieństwo dla członków Strzelca w 23 rocznicę reaktywacji Związku –mówi Józef Banach, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica.

Robert Nowak

Skip to content