Młodzież na ścieżce partyzanckiej

Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostka Strzelecka nr 2007 „ Strzelec” OSW w Tymbarku byli organizatorami pierwszego rajdu górskiego „ Szlakiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku „
Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Tymbarku i Piekiełka, Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz Strzelca przeszła wytyczoną w roku 2015 ścieżką edukacyjno – turystyczną oddając w ten sposób hołd żołnierzom 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK, poznając dzieje niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 1939 – 1945 na terenie gminy Tymbark oraz upamiętniając 23 rocznicę reaktywacji JS Nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku.
Otwarcia i zakończenia rajdu oraz wręczenia nagród dla drużyn, które uczestniczyły w konkursie kronik rajdowych dokonał wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek.
W grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyli: uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku , drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymbarku. W grupie gimnazjalnej zwyciężyła reprezentacja Niepublicznego Gimnazjum w Piekiełku, natomiast drugie i trzecie miejsce przypadło młodzieży z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku. W grupie ponadgimnazjalnej zwyciężyła reprezentacja tymbarskiego Strzelca, a drugie miejsce przypadło uczniom klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.
Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali smaczne kiełbaski, soczki oraz nagrody rzeczowe dla drużyn biorących udział w konkursie kronik oraz biorących udział w rajdzie. Każdy z uczestników otrzymał również okolicznościową plakietkę rajdową.
Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Jednostka Strzelecka Nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku, Firma Tymbark MWS i Lasy Państwowe w Warszawie.

Skip to content