Znaj Znak – Konkurs historyczny dla gimnazjalistów

W II edycji konkursu historycznego „Znaj-Znak” udział wzięło 24 gimnazjalistów z gimnazjów z Mszany Górnej, Pisarzowej, Starej Wsi, Limanowej i Tymbarku. Konkurs odbył się naszej szkole w dniu 3 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W komisji konkursowej pracowali: Pani Ewa Skrzekut -kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Pani Paulina Ablewicz- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Pan Dariusz Gorajczyk- pracownik Krakowskiego Oddziału IPN. Uczestników i ich opiekunów powitała Pani Dyrektor – Jolanta Dunikowska-Wszołek życząc wszystkim powodzenia. Dzięki Pani Dyrektor wszyscy goście mogli także spróbować swoich sił na naszej szkolnej strzelnicy pod bacznym okiem Pana płk Jana Dominika. Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród i dyplomów, Pan Dariusz Gorajczyk przedstawił zebranym krótki film poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Konkurs przebiegał w III turach. Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów. A oto wyniki tegorocznej edycji:

I miejsce – Małgorzata Mól – Zespół Szkół w Starej Wsi
II miejsce – Małgorzata Wagner – Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
III miejsce – Joanna Szubryt – Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
do finału weszli też: Justyna Uryga – Zespół Szkół w Pisarzowej, Arkadiusz Flig – Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej i Wojciech Ługowski – Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę, a ich opiekunom składamy podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. I oczywiście zapraszamy znowu za rok, aby uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Lucyna Woźniak, wspomagana przez „Wspaniałą Szóstkę” czyli Kasię, Martę, Pawła, Wojtka i dwóch Maciejów 🙂

Skip to content