Pola Nadziei

10 marca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy Panią Jolantę Łapsę, założycielkę Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu wraz z mamą Panią Czesławą Worwą. Przedstawicielka Fundacji z którą od dwóch lat współpracuje nasza szkoła, wygłosiła prelekcję dla młodzieży klasy I c i II c. Na spotkaniu poruszane były kwestie niesienia pomocy ludziom chorym, zmagającym się z ciężką lub nieuleczalną chorobą oraz wspierania ich rodzin. Pani Jolanta przedstawiła plan działania Fundacji na bieżący rok oraz podsumowała działalność za rok ubiegły. Zachęcała również młodzież do bezinteresownej pomocy potrzebującym – Młodzi ludzie mają pasję, entuzjazm i energię, których często już brakuje dojrzałym osobom. Podczas spotkania na twarzach uczniów widoczne było ogromne wzruszenie i mamy nadzieję, że dzięki temu więcej młodzieży zaangażuje się w pracę w wolontariacie.

Skip to content