Kandydaci do Policji

W dniu 25 lutego 2016 roku uczniowie trzecich klas policyjnych uczestniczyli w policyjnym teście sprawności fizycznej. Test ten podsumowuje cykl trzyletnich szkoleń w ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne i jest jednym z warunków uzyskania Certyfikatu potwierdzającego ukończenie klasy policyjnej. Po wprowadzonych zmianach w przepisach o doborze do policji kandydaci legitymujący się Certyfikatem szkoły o profilu policyjnym uzyskują dodatkowe punkty przy naborze do policji bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej.
Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w teście uczestniczyli asp. sztab. Piotr Doll – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej asp. Wojciech Karcz.
Egzamin przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół- Józef Banach, Barbara Rakoczy, Krzysztof Przechrzta i młodszy aspirant Janusz Pach.
Najlepsze czasy uzyskane przez uczniów:
Karol Nowak 1 min. 10 s.
Kamil Szczepaniec (1997) 1 min. 12 s.
Marcin Łukaszczyk 1 min. 14 s.
Jan Surmański 1 min. 14 s.
Kamil Szczepaniec (1996) 1 min. 14 s.
Na wyjątkowe uznanie zasługuje uczennica klasy III b Magdalena Mroczek, która uzyskała najlepszy czas wśród dziewcząt – 1 min. 18 s.

Uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia podczas naboru do Policji.

Skip to content