Zielona taktyka

W dniu 3 grudnia młodzież z JS „Strzelec 2007″ Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku odbyła szkolenie obejmujące zakres z taktyki „zielonej”. Ćwiczenia odbyły się w terenie na zboczach Zęzowa.

Taktyka Zielona – to zakres pojęć dotyczących walki w otwartym terenie (zarówno tereny leśne jak i pustynne), jest ona podstawą szkolenia wojskowego. Szeroko pojęta Zielona Taktyka zawiera w sobie zagadnienia takie jak np. formacje patrolowe, sposoby patrolowania terenu, zakładanie zasadzek. Na ćwiczeniach Strzelcy poznawali wskazówki dotyczące zasad posługiwania się bronią, prowadzenia działań w grupie a także zgrania między sobą w terenach leśnym. Szkolenie przebiegało sprawnie i zgodnie z założonym wcześniej scenariuszem. Mimo wielkiego zmęczenia wszyscy wracali zadowoleni oczekując kolejnych terenowych zajęć.

Skip to content