Klasy policyjne w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W dniu 17 grudnia 2105 r. klasy I a oraz Ic uczestniczyły w wyciecze do Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie. Tamże w sali konferencyjnej młodzież wzięła udział w prelekcji prowadzonej przez komisarz Katarzynę Cygal na temat postępowania w sprawach nieletnich. Uczniowie wykazywali się dużą aktywnością w czasie zajęć zadając pytania dotyczące wykładu. Następnie starszy inspektor Agnieszka Halat omówiła akty prawne obowiązujące w procedurze doboru do służby w Policji. Uczniowie klas mundurowych zdali sobie sprawę, czego mogą oczekiwać i jakich procedur dopełnić, aby zasilić szeregi Policji. A więc: najpierw wymagane dokumenty, test wiedzy, test psychologiczny, test sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna, komisja lekarska, postępowanie sprawdzające oraz dowiedzieli się, jakie są punktowane referencje m.in. studia o kierunku: prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz bezpieczeństwo narodowe. A więc pozostało się tylko pilnie uczyć i rozwijać swoje pasje!!!

Na koniec głos zabrał podkomisarz Franciszek Gawlik i uczniowie obejrzeli film z przeprowadzonego testu sprawnościowego.
Po wykładach i pamiątkowym zdjęciu przed Komendą młodzież udała się na seans filmowy w kinie. Przez cały dzień wszystkim uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna pogoda.

Skip to content