Zajęcia w szkole policji w Katowicach

Uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół im KEN w Tymbarku odwiedzili Szkołę Policji w Katowicach. Młodzież na początku zwiedziła obiekty, a następnie zapoznała się z wybranymi elementami procesu szkolenia podstawowego policjantów. Zajęcia z taktyki i technik interwencji przeprowadzono na terenie wielofunkcyjnego centrum symulacji. Ćwiczenia z wykonywania czynności ratowniczych w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej to kolejne atrakcje przygotowane przez instruktorów. Tradycyjnie jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w obiektach strzelnicy, gdzie młodzież zapoznała się z uzbrojeniem znajdującym się na stanie policji. W programie wizyty znalazła się także chwila na zwiedzenie Sali Tradycji, w której wystawione eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie i skłaniały uczniów do zadawania pytań. Mamy nadzieję, że pobyt w szkole zapadnie głęboko w pamięć licealistów, a zdobytą wiedzę podczas praktycznych ćwiczeń wykorzystają w przyszłości gdy zdecydują się wstąpić w szeregi policji.

Skip to content