Szkolenie w małopolskim ośrodku ruchu drogowego

W dniu 19 listopada uczniowie klasy drugiej o profilu policyjnym uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Pani psycholog przedstawiła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa młodzieży uczestniczącej w ruchu drogowym. Celem prelekcji było pokazanie młodym ludziom, że to od nich zależy bezpieczeństwo an drogach. Pozytywne nawyki, które ukształtują się w młodości, kultura jazdy i przestrzeganie przepisów będą procentowały w przyszłości bezwypadkową jazdą. Pani psycholog przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.
W trakcie wyjazdu uczniowie zwiedzili również Miasteczko Galicyjskie, znajdujące się w Sądeckim Parku Etnograficznym, będące repliką zabudowy przyrynkowej z końca XIX wieku. Młodzież zobaczyła ratusz, dwór szlachecki, pracownię zegarmistrza i „cukiernię lwowską”.
Szkolenie w MORD oraz poznawanie dziedzictwa kulturowego Małopolski dostarczyło wielu refleksji i niezapomnianych wrażeń.

Skip to content