Klasa policyjna w Krakowie

Dnia 25 listopada 2015r. klasa IIc o profilu bezpieczeństwo publiczne, uczestniczyła w wycieczce do Krakowa w celu zwiedzenia ciekawych obiektów muzealnych i historycznych. Uczniowie obejrzeli wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie; “Broń i Barwa w Polsce”, galerię rzemiosła artystycznego oraz galerię sztuki polskiej XX wieku . Następną atrakcją było Muzeum Jana Matejki, w którym uczniowie mieli okazję zapoznać się z biografią, osiągnięciami artystycznymi wybitnego malarza historycznego oraz jego domem rodzinnym. Podziwiali jego liczne, oryginalne dzieła artystyczne, fotografie przedstawiające rodzinę artysty. Przedostatnim punktem wycieczki było Muzeum Armii Krajowej, dzięki licznym ekspozycjom uczniowie poznali historię Powstania Warszawskiego oraz działalność Państwa Podziemnego. W zwiedzaniu towarzyszył przewodnik, który opowiadał o licznych eksponatach. Wieczorem uczniowie obejrzeli w Teatrze im. Juliusza Słowackiego spektakl pt. “Chory z urojenia”, w roli głównej wystąpił ceniony aktor Andrzej Grabowski. Klasa IIc jest bardzo zadowolona z wyjazdu, zapytani, co było najlepszym punktem wycieczki, jednogłośnie wszyscy odpowiedzieli, że Muzeum Armii Krajowej; jest to trudne muzeum, wszędzie wokół wspomnienia o zbrodniach, lecz każdy Polak powinien znać tę historię.

Skip to content