Tobie Ojczyzno – Zlot Organizacji Proobronnych w Warszawie

Na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej uczestniczyliśmy w pierwszym zlocie Organizacji Proobronnych pod hasłem “Tobie Ojczyzno”. Spotkanie członków organizacji proobronnych, klas wojskowych, pożarniczych i policyjnych, bractw kurkowych i harcerzy w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza miało charakter patriotyczny i odbyło się w 76 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. W składzie naszej delegacji była młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 ZS ” Strzelec ” OSW w Tymbarku a także uczniowie klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Wspólnie wzięliśmy udział w uroczystej zmianie warty , przepięknej defiladzie przed najwyższymi władzami państwowymi i wojskowymi oraz pikniku militarnym w Akademii Obrony Narodowej.
Jak podkreślił generał Pacek, prezes Stowarzyszenia Organizacji Proobronnych – organizacje proobronne oraz klasy mundurowe – Są po to, by młodzież i uczniowie wiedzieli, jak obronić przed niebezpieczeństwem swoją rodzinę, swoją wieś lub miasto.

Udział tymbarskiej młodzieży w uroczystościach był możliwy dzięki pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, który zapewnił autokar do przewozu naszej delegacji, płk Rafała Szczepkowskiego z MON, samorządu gminy Tymbark oraz Pana Romana Pasyka.

Dziękujemy Wszystkim, których zaangażowanie pozwoliło na udział naszych uczniów w tej wspaniałej uroczystości.

Skip to content