Święto drzewa

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Partnerem strategicznym programu są LeasePlan Fleet Management Polska i Lasy Państwowe. Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew. Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa. W 12. edycjach Święta Drzewa posadzono w Polsce i na świecie blisko 740 000 drzew.
Nasza szkoła od 10 lat uczestniczy w Święcie Drzewa we współpracy z Nadleśnictwem Limanowa i Starostwem Powiatowym w Limanowej. W tym roku akcję rozpoczęliśmy od prelekcji Pana Piotra Ociepki i Pana leśniczego Pawła Twaroga. Po zapoznaniu się z funkcją i składem gatunkowym polskich lasów przeszliśmy do szkolnego parku by posadzić trzy symboliczne drzewa. Nawet rzęsisty deszcz nie przeszkodził nam w sadzeniu i kontynuowaniu zajęć tym razem w terenie. Prelegentom bardzo dziękujemy i zobowiązujemy się do dbania o zasadzone drzewa.

Skip to content