Ratownictwo drogowe

Dnia 15 października 2015 roku uczniowie klas policyjnych wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Ratowników Auto Moto Klubu Limanowa. W programie spotkania był pokaz ratownictwa drogowego,w tym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie otrzymali również odblaski w ramach realizowanego przez Powiat Limanowski projektu „Bezpieczniej na drogach w Powiecie Limanowskim”.

AUTO MOTO KLUB w Limanowej, jest klubem miłośników sportów samochodowych, który powstał w 1977, liczy sobie 294 członków i co raz więcej ich przybywa. Jest organizatorem zawodów sportowych takich jak Konkursowa Jazda Samochodowa, ale i kilka poważniejszych imprez jak Rajd Okręgowy w 1998 roku, a w przeszłości organizował wyścigi górskie, które obecnie powróciły do limanowszczyzny. W poprzednich latach przeprowadzał 4 Eliminacje o Puchar Prezesa Klubu w KJSach, czynnie uczestniczy w życiu społecznym miasta oraz okolic, włączając się w organizację imprez. Posiada również samochody ratownicze ze specjalistycznym sprzętem oraz rzeszę przeszkolonego personelu do obsługi sprzętu i ratowania życia najczęściej zawodników podczas sportowych imprez samochodowych.

Zainteresowanych działalnością klubu zapraszamy na stronę: http://www.automotoklub.com.pl/

Skip to content