Poznaj swojego doradcę kariery

Dnia 23 października Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej zorganizował Dzień Otwarty Poradnictwa Zawodowego dla młodzieży klas ponadgimnazjalnych oraz osób bezrobotnych. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Limanowski Jana Puchała.
Partnerami PUP w Limanowej w ramach tej inicjatywy było Centrum Kształcenie Ustawicznego w Limanowej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu, Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.
Honorowymi gośćmi tego dnia byli Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Jan Puchała oraz Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Spotkanie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, jaką jest Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK), realizowany w dniach 19-25 października 2015 roku pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery!”. Inicjatywa ta ma na celu popularyzowanie orientacji i poradnictwa zawodowego.

W spotkaniu uczestniczyła zaproszona młodzież klas ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej oraz Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku wraz z wychowawcami i pedagogami.

W drugiej części spotkania młodzież miała okazję wysłuchać dwóch prezentacji. Tematem pierwszej z nich była rola doradcy zawodowego w planowaniu ścieżki edukacyjnej. W trakcie kolejnej uczniowie zapoznali się z działalnością Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu. 

Skip to content