Rajd papieski

W dniach 27-29 maja uczniowie drugiej klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz Strzelcy z OSW JS „Strzelec 2007″ uczestniczyli w XVII Gwiaździstym Zlocie Turystycznym Szlakami Jana Pawła II. Organizatorem zlotu był Instytut Tradycji Rzeczpospolitej i Samorządu Terytorialnego, Urząd Gminy Zembrzyce przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego.
Patronat nad całością objął komitet honorowy na czele z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Metropolitą Krakowskim, Panią Karoliną Kaczorowską – małżonką ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej oraz Panem Markiem Sową– Marszałkiem Województwa Małopolskiego.
Przez trzy dni wszyscy uczestnicy przemierzali trasy Beskidu Makowskiego i Małego, miejsca gdzie zostały wyznaczone Szlaki Papieskie, którymi wędrował Święty Jan Paweł II.
W trakcie trwania zlotu uczestnicy przebywali w ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym „Totus Tuus” im. ks. Karola Wojtyły w Zembrzycach z którego rozpościera się przepiękny widok na Pasmo Policy i Babią Górę.
W piątek na zakończenie zlotu w kaplicy na terenie ośrodka została odprawiona uroczysta Msza Święta, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi wręczono wszystkim uczestnikom nagrody, oraz dokonano podsumowania turystycznego zlotu.

Skip to content