IX Turniej Strzelecki Służb Mundurowych

Turniej odbył się dnia 19 czerwca 2015 roku w Limanowej.

Organizator: Urząd Gminy w Tymbarku

Współorganizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku, LOK Limanowa, Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS „Strzelec OSW Tymbark, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Uczniowski Klub Sportowy „Tymbark”

Cel: integracja służb mundurowych, popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Termin i miejsce:
Zawody odbyły się 18 czerwca 2015r / czwartek / na strzelnicy kulowej w Sowlinach.

Uczestnictwo:
W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową. Każdy zawodnik wykonał 10 ocenianych strzałów z postawy leżąc / karabin /. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Punktacja drużynowa obejmowała wynik wszystkich zawodników. Przy równej ilości zdobytych punktów, tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, ten miał wyższe miejsce, kto w swoim strzelaniu miał więcej 10-ek, 9-ek, 8-ek itd. Łącznie na starcie stanęło 13 zespołów. Były to drużyny: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komisariatu Policji w Tymbarku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku wraz z Zarządem, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia, Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka, Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” Nr 2007 OSW w Tymbarku, Samorządu Gminy Tymbark, LOK limanowa, reprezentacji uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Urzędu Skarbowego w Limanowej oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Tymbark. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach: młodzieżowej i dorosłej.

W kategorii drużynowej zwyciężyli:
I miejsce LOK Limanowa II Drużyna
II miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Tymbarku
III miejsce LOK Limanowa I Drużyna
IV miejsce Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
V miejsce Urząd Skarbowy w Limanowej
VI miejsce OSP Tymbark

W kategorii młodzieżowej, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Krzysztof Tomaszek– LOK I Limanowa
II miejsce Tomasz Garski – LOK II Limanowa
III miejsce Piotr Drożdżak– LOK II Limanowa
IV miejsce Przemysław Tokarz – LOK II Limanowa
V miejsce Jakub Wawrzyniak– „Strzelec” Tymbark

W kategorii dorosłych, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Wojciech Struzik– Związek Żołnierzy WP
II miejsce Roman Smaga– Zarząd OSP Tymbark
III miejsce Jakub Duda– OSP Tymbark
IV miejsce Stanisław Poręba– Urząd Skarbowy Limanowa
V miejsce Mariusz Chanek– Komisariat Policji w Tymbarku

Dla trzech najlepszych drużyn oraz najlepszych strzelców konkursów indywidualnych w obu kategoriach przygotowano puchary, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, których fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku oraz Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku. Amunicję zabezpieczył LOK Limanowa.
Nagrody wręczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku – Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek, przedstawiciel Urzędu Gminy w Tymbarku – Inspektor Robert Nowak, Grzegorz Dziadoń, przedstawiciel LOK’u Leszek Lach oraz płk Jan Dominik.
Na zakończenie turnieju Zarząd OSP w Tymbarku zaprosił wszystkich uczestników zawodów na smaczny żurek z kiełbasą.

Zawody przygotowali i sędziowali:
Leszek Lach sędzia główny zawodów
płk Jan Dominik kierownik konkurencji strzeleckich
Mirosław Kowalik sędzia pomocniczy
Bogdan Kita sędzia pomocniczy
Robert Nowak sędzia pomocniczy
Grzegorz Dziadoń sędzia pomocniczy

Skip to content