Ćwiczenia dowódczo – sztabowe z udziałem klasy policyjnej

Dnia 23 czerwca 2015 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo- sztabowych zorganizowanych i przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Limanowej na terenie masywu leśnego góry Ostra.
Scenariusz działań ratowniczych obejmował poszukiwanie zaginionego mężczyzny.
W poszukiwania włączyły się służby, które w tego typu akcjach współuczestniczą z policją –strażacy z OSP Stara Wieś, ratownicy GOPR ze specjalistycznym sprzętem oraz członkowie Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z dwoma psami. Oprócz aspektu praktycznego w postaci tyraliery przeczesującej podnóże Góry Ostra omówione zostały również inne metody prowadzenia poszukiwań, w tym te z wykorzystaniem nadajników GPS, które mają przy sobie służby ratownicze.

Działania były na bieżąco koordynowane przez przedstawicieli powyższych służb, uczestniczył w nich również przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Limanowej, dyrektor ds. Zarządzania Kryzysowego.

Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie umiejętności organizowania, planowania i efektywnego działania, a także doskonalenie umiejętności kierowania siłami i środkami oraz sprawdzenie skuteczności działania służb w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

Skip to content