Policyjne manewry na zboczach Cichonia

W minionym tygodniu uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku realizowali szkolenie praktyczne na terenowym obozie w Słopnicach Górnych. Pierwszy dzień to rozbijanie obozowiska i przygotowanie zaplecza logistycznego. Uczniowie ponadto pracowali nad poprawą kondycji poprzez wycieczkę turystyczną na Mogielicę, połączoną z lekcją historii na punktach Ścieżki Historycznej Pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej im. kpt Juliana Krzewickiego.
W drugim dniu odbywały się szkolenia i działania druhów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, a także ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Górnych oraz bardzo ciekawe zajęcia z Podhalańską Grupą GOPR oddział w Limanowej. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z zakresem działań poszczególnych służb oraz zasadami współpracy między nimi.
Ostatnie dwa dni przeznaczone zostały na zajęcia z Komendą Powiatową Policji w Limanowej oraz z Wojewódzką Komendą Policji w Krakowie. W tym czasie funkcjonariusze odbyli zajęcia z technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wykorzystania psów na służbie, elementów kryminalistyki i elementów ruchu drogowego.
W trakcie obozu odbyło się również tradycyjne nabożeństwo majowe. Zgromadziło ono oprócz uczestników obozu, licznych gości. Obecni byli Pan Wójt Gminy Słopnice, Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska – Wszołek oraz obecni i byli nauczyciele Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.
Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dodatkowych z orientacji w terenie z wykorzystaniem mapy i kompasu, strzelectwa i walki wręcz. W trakcie obozu odbyły się także rozgrywki w piłkę siatkową i nożną.
Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku składa serdeczne podziękowanie wszystkim służbom mundurowym za bezinteresowną pomoc przy realizacji bogatego programu szkolenia.