Pola nadziei

Dnia 13 maja 2015 roku w naszej szkole gościliśmy Panią Jolantę Łapsę, założycielkę Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu, która zapoznała młodzież z funkcjonowaniem Fundacji. Na sali zapanowało ogromne wzruszenie, kiedy Pani Jolanta Łapsa opowiadała o podopiecznych Fundacji – osobach cierpiących, szczególnie małych dzieciach, które mając zaledwie kilka lat już tak wiele przeszły. Pani Jolanta Łapsa poinformowała jak można pomagać ludziom chorym, zmagającym się z ciężką lub nieuleczalną chorobą oraz ich bliskim. Na zakończenie spotkania młodzież obejrzała film „Hospicjum widziane od środka” o działalności Hospicjum im. Ks. Eugeniusz Dutkiewicza.
W najbliższych dniach w ramach podsumowania akcji „Pola nadziei”, odbędzie się przemarsz ulicami Nowego Targu osób potrzebujących, wolontariuszy oraz tych, którzy wspierają Fundację im. Adama Worwy. Impreza, jak w zeszłym roku zapewne zgromadzi całe rzesze ludzi. Nasz Klub Wolontariusza „Otwarte Serce” wesprze Fundację przeprowadzając kwestę pod Kościołem Parafialnym w Tymbarku. Wszyscy , którzy wrzucą pieniądze do puszek zostaną obdarowani żonkilami zrobionymi przez wolontariuszy. Każda, z pozoru niewielka kwota pieniędzy, może przyczynić się do ratowania życia i zdrowia najbardziej potrzebujących.

Skip to content