Kolejny kierat 2015 ukończony!

Po raz kolejny uczniowie z klasy I i II, o profilu wojskowym, którzy należą do JS OSW 2007 w Tymbarku: Patryk Adamski, Michał Horoba, Karol Mitręga, Wojciech Gembacz, Damian Smoleń, Pan Tomasz Mitręga oraz Pan Stanisław Opach wystartowali w tym ekstremalnym maratonie na dystansie 100 km i nie zawiedli. Cała drużyna dzielnie stawiła się na mecie mimo ogromnego zmęczenia i kontuzji. Na wyróżnienie zasługuje Patryk Adamski, który przez większość kieratu dzielnie walczył z różnymi przeciwnościami a przede wszystkim z samym sobą z ogromnym zmęczeniem, zimnem oraz licznymi pęcherzami na nogach. Jak przystało na ucznia klasy wojskowej oraz strzelca wygrał tą walkę i nie zrezygnował stosując się do myśli: “Najtrudniejsza walka jest z samym sobą”.

Na Ekstremalnym Maratonie Kierat 2015 stanęło 647 zawodników, do mety dotarło 373, co stanowi 58% startujących i był to jeden z trudniejszych maratonów, jak wynika ze statystyki.

Nasza drużyna wyruszyła z Limanowej na południe w kierunku góry Golców z uśmiechem na twarzy i ogromną energią, następnie biegnąc przedostała się przez Słopnice, by dotrzeć na stok góry Łopień pod wiatą, gdzie często odbywają się ćwiczenia tymbarskiego Strzelca. Następnie szybko przez Tymbark koło ZS im. KEN – żegnając się na parę godzin z Tymbarkiem, częściowo czarnym i zielonym szlakiem na stok góry Kostrza, przez Rupniów na Kamionną, przez Rozdziele na Łopusze i zeszła do Lipnicy Górnej, gdzie znajdował się punkt żywieniowy. Stamtąd pod Dominiczną Górą na Sołtysie Góry, przez Iwkową do pustelni św. Urbana pod Bukowcem i pasmem Śpilówki w kierunku Machulca, dalej w kierunku Wytrzyszczki ponad zamek Tropsztyn i do Kątów, wreszcie przez Krosną na Jaworz, by Pasmem Łososińskim powrócić do Limanowej.

Ulewne deszcze poprzedzające start oraz rosa na trawach zagwarantowały naszej drużynie szybkie przemoczenie obuwia. Podczas zawodów było pochmurno i występowały bardzo silne mgły. Było chłodno a w ciągu dnia dodatkowo występowały niewielkie opady deszczu. Drużyna na całej trasie zmagała się z mokrym obuwiem, pęcherzami na nogach, bólem i skurczami mięśni. Jednak wszyscy wspierali się nawzajem co owocowało ukończeniem maratonu przez wszystkich uczestników mimo tych niekorzystnych warunków.

W niedzielę rano organizatorzy i uczestnicy maratonu Kierat 2015 tradycyjnie spotkali się w sali kinowej LDK, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczanie medali i pucharów.

Skip to content