Vicemistrzowie Polski w Turnieju Klas Wojskowych

W dniach 15 – 17 kwietnia 2015 roku w Bydlinie, Krzywopłotach, Ogrodzieńcu, Siemianowicach Śląskich i Dąbrowie Górniczej odbywał się IV Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym. Organizatorem wydarzenia było Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Drugie miejsce zdobył Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, w składzie Mateusz Jopek i Karol Mitręga. Nagroda to szczerbiec – replika miecza królów polskich oraz srebrny indeks WSB (rok bezpłatnych studiów w Centrum Edukacji i Bezpieczeństwa Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu.
Nasze pozostałe drużyny zajęły miejsce piąte i ósme. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny: Mateusz Jopek i Karol Mitręga, Michał Horoba i Dominik Kalata, Rafał Janeczek i Wojciech Gembacz oraz Damian Włodarczyk i Krystian Kozak. Zmagania turniejowe zostały poprzedzone intensywnym treningiem.

W turnieju wzięło udział prawie 100 uczniów z całej Polski – 48 dwuosobowych zespołów z 16 województw. Program zawodów obejmował szturm na ogrodzieniecki zamek (wspinaczka na pionową ścianę po wąskiej drabince), nocną przeprawę na linie nad nurtem rzeki, spływ własnoręcznie zbudowaną z beczek tratwą, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom, marszobieg na orientację.
Nasza szkoła brała udział w każdej edycji Turnieju. W roku 2012 drużyna w składzie Tomasz Gałuszka i Tomasz Trzop zajęła III miejsce. W roku 2014 nasi uczniowie wygrali turniejowe zmagania. Zarówno drużyny chłopców w składzie: Adam Barszczewski i Piotr Dziedzic, jak i dziewcząt złożona z Eweliny Syc i Anny Piaszczak zajęły pierwsze miejsca.
Wysokie miejsca, które uzyskali nasi uczniowie świadczą o ich doskonałym przygotowaniu, ale również niezwykłej sile charakteru i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im, aby nauka w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku stała się dla nich początkiem drogi zawodowej w wymarzonych służbach mundurowych.

Uczniów przygotowali i opiekę nad nimi sprawowali płk Jan Dominik i mgr Grzegorz Dziadoń.

Relacja z Gali Turniejowej dostępna jest na stronie Organizatora: http://www.wsb.edu.pl/iv-ogolnopolski-turniej-klas-o-profilu-mundurowym-juz-za-nami,new,mg,100.html,7925

Zachęcamy również do lektury artykułu na temat turniejowych zmagań: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.611974992272001.1073741894.149170891885749&type=1

Skip to content