Szkolenie tymbarskiego strzelca

W ostatnim dniu marca młodzież z organizacji paramilitarnej Strzelec OSW w Tymbarku uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. Tym razem w obiekcie Internatu Zespołu Szkół im KEN w Tymbarku młodzi ludzie będący równocześnie uczniami klas mundurowych tymbarskiego ZespołuSzkół ćwiczyli zasady poruszania się w budynkach oraz przeszukiwania pomieszczeń. Kolejne zajęcia zaplanowano pod koniec kwietnia. Realizacja szkolenia wojskowego i proobronnego tymbarskich Strzelców jest możliwa dzięki podpisanemu porozumieniu ze Strażą Graniczną, przychylności Komendanta Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu płk SG Mieczysława Kurka oraz koordynującego współpracę mjr SG Dariusza Żabińskiego.

Skip to content