Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o zdrowiu i sporcie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Olimpiada, której głównym założeniem jest spopularyzowanie sportu oraz upowszechnienie zasad rywalizacji olimpijskiej, zebrała 6320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Po I etapie, czyli eliminacjach szkolnych tylko 146 uczestnikom udało się przejść szczebel wyżej. Wśród nich znalazło się 2 uczniów Zespołu Szkół w Tymbarku Justyna Wróbel z klasy drugiej o profilu policyjnym oraz Mikołaj Pawłowski z klasy pierwszej o profilu wojskowym. II etap – eliminacje okręgowe, odbyły się w Krakowie 7 stycznia 2015 roku i podczas niego uczniowie ZS zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony awansując do etapu centralnego. Ostatnim stadium olimpiady były eliminacje centralne, czyli finał. Miał on miejsce w Gnieźnie w dniach 20-22 marca 2015 roku. Do etapu tego zakwalifikowało się 109 uczestników z terenu całej polski. Uczniowie naszej szkoły dostali się do finału.
Nagrodą za zdobycie tytułu finalisty było otrzymanie zaświadczenia dającego „przepustkę” do wszystkich uczelni Akademii Wychowania Fizycznego na terenie całej Polski. Gratulujemy naszym uczniom dojścia do finału i zajęcia wysokich miejsc. Życzymy im kolejnych sukcesów!!!

Skip to content