Dzień dawcy szpiku – wspólnie przeciw białaczce

Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowana została akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Została ona zorganizowana i przeprowadzona dzięki współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.
W czasie akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka.
Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non- profit. Do chwili obecnej w bazie DKMS zarejestrowało się 663 000 potencjalnych dawców, a 1 810 osób oddało swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.
Dnia 16 kwietnia 2015 roku w naszej szkole zarejestrowało się 48 potencjalnych dawców.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie tej wartościowej inicjatywy!!!

Skip to content