Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Konkurs Historyczny

We wtorek 3 marca w naszej szkole odbył się konkurs historyczny „Znaj-Znak”. Organizatorem konkursu była nasza placówka a patronat nad konkursem objął Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Chcieliśmy w ten sposób uczcić Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W konkursie wzięło udział 24 gimnazjalistów z gimnazjów z Mszany Górnej, Raby Niżnej, Kasiny Wielkiej, Pisarzowej, Limanowej, Laskowej, Piekiełka i Tymbarku. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Dunikowska – Wszołek, po czym przedstawiła komisję konkursową, w której zasiedli: Pani Ewa Skrzekut – kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Pani Paulina Ablewicz – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Pan Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN. Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród, Pan Dariusz Gorajczyk przedstawił wszystkim uczniom i ich opiekunom prezentację na temat Żołnierzy Wyklętych. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, do niedawna całkiem przemilczanej. Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów i towarzyszenie im podczas konkursu. A tak przedstawiają się wyniki konkursu:
Miejsce I – Weronika Pietrzak – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kasinie Wielkiej
Miejsce II – Justyna Zając – Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku
Miejsce III – Kinga Florek – Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Przebieg konkursu nadzorowała Pani Lucyna Woźniak – pomysłodawca konkursu, wspomagana przez naszych uczniów, którzy spisali się doskonale.

Skip to content