Etap centralny I Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o sporcie i zdrowiu

Ogromną wiedzę zaprezentowali uczniowie naszej szkoły Justyna Wróbel z klasy 2c oraz Mikołaj Pawłowski z klasy 1b, kwalifikując się do etapu centralnego I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu. Tematem wiodącym tegorocznej Olimpiady jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Temat niezwykle ważny i istotny. Wiedza z tego zakresu powinna być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka.
Wcześniej wygrali etap szkolny w którym brało udział 15 uczniów naszej szkoły oraz II etap (okręgowy) który odbył się w Krakowie. Uczniowie, którzy przeszli I etap zmagali się z testem składającym się z 40 pytań. Do centralnego etapu zakwalifikowało się 109 osób z całej Polski.
Głównym inicjatorem i organizatorem Olimpiady jest Centrum Edukacji Ekonomiczno – Społecznej z Gniezna. Eliminacje centralne zostaną przeprowadzone w marcu w Gnieźnie.

Skip to content