Spotkanie z Generałem

Na zaproszenie sądeckiej jednostki „Strzelca 2006″,delegacja „Strzelca 2007″ rekrutująca tymbarską młodzież i uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN, uczestniczyła w spotkaniu z pełnomocnikiem Ministra Obrony Narodowej do Spraw Społecznych Inicjatyw Proobronnych gen.dyw. Bogusławem Packiem.

Miisterstwo Obrony Narodowej chce stworzyć federację, w której będą uczestniczyć organizacje zaangażowane w budowanie bezpieczeństwa Polski – mówił generał Bogusław Pacek. – Strzelcy będą się szkolić wspólnie z jednostkami wojskowymi, składać przysięgę i posiadać stopnie wojskowe. Armia zapewni też organizacji wsparcie materiałowe i finansowe. Zadeklarował także, że Strzelcy staną się rezerwą sił zbrojnych w sytuacjach kryzysowych, dlatego część jednostek ma szansę stać się częścią tworzonego właśnie w Polsce (na bazie organizacji paramilitarnych w całym kraju) zintegrowanego systemu obronnego. Ważnym elementem jest również stała współpraca Strzelca ze szkołami prowadzącymi klasy mundurowe. Generał wizytował Strzelca z Nowego Sącza w ramach prowadzonych rekonesansów w jednostkach strzeleckich i innych organizacjach proobronnych na terenie całego kraju. Ze strony Organizacji Strzelec w wizytacji uczestniczyli Komendant Główny insp. Związku Strzeleckiego Marcin Waszczuk.

Skip to content