Konferencja naukowa – Zniewolenie zamiast wolności

W rocznicę rozpoczęcia wyzwalania miasta Krakowa spod okupacji niemieckiej, uczniowie drugiej klasy policyjnej; Magdalena Mroczek, Ewa Bołoz i Kamil Zapiór uczestniczyli w konferencji odbywającej się w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie pt. „1945 – Zniewolenie zamiast wolności. Armia Czerwona w Krakowie i Małopolsce.” Celem Konferencji było przedstawienie czym dla Polski był rok 1945, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń które rozegrały się w pierwszych dniach stycznia tego roku w stolicy Małopolski. Młodzież uczestnicząca w tej konferencji miała okazję wysłuchać ciekawych wykładów, a także obejrzeć filmowe dokumenty na temat losów Polski i Europy po zakończeniu II Wojny Światowej. Dla najlepszych uczniów biorących udział w konkursie – Magdaleny Mroczek, przewidziano nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów. Konferencja została zorganizowana w ramach „Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie, Kuratorium Małopolskim oraz Polską Akademią Umiejętności.

Skip to content