Akrobatyka

Szkoła: Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
Obszar: Zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)
Zadanie: Akrobatyka sportowa
Prowadzący zajęcia: Grzegorz Dziadoń
Czas zajęć: 90 min

Wśród różnorodności dodatkowych zajęć dla uczniów Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, znalazła się też i akrobatyka sportowa. Pośród układów gimnastycznych i akrobatycznych, jest wiele trudnych do wykonania elementów, zarówno technicznych jak i siłowych. Na tych zajęciach zainicjowanych przez nauczyciela WF Grzegorza Dziadonia, pokaz swoich dużych umiejętności dali uczniowie klasy III LO B o profilu wojskowym : Bartosz Tokarczyk i Filip Jakiel. Zaangażowanie i pasja doprowadziła ich do znacznego podniesienia siły i sprawności fizycznej. Na sfilmowanym pokazie przedstawili następujące elementy: siłowe wejście do podporu przodem na drążku z przejściem do podporu tyłem / korean dep /, kołowroty w przód, ugięcia ramion na drążku, dwójkowe układy równoważne tzw. „wagi”, zwis horyzontalny, siłowe wejście do podporu przodem na drążku na nadgarstkach / slow muscle up/, przysiad na jednej nodze – tzw. „pistolet”, salto w tył ze skrzyni, pompki w różnych odmianach, wejście do podporu tyłem na drążku, tzw. „taboret “z przejściem w kołowrót, „flaga”, salto w przód nad skrzynią, mostek ze współćwiczącym na brzuchu, siłowe podciąganie kierunkowe na jedną i drugą rękę, kołowrót w tył po wymyku oraz wiele innych

Skip to content