Strzelcy na szlaku historii

Młodzież z JS „ Strzelec 2007″ z Tymbarku w ramach ćwiczeń w terenie przemierzyła szlak ścieżki historycznej I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej wyznaczonej w Słopnicach. Przechodząc wytyczony szlak, można poznać miejsca konspiracji, sposoby walk oraz, przede wszystkim, sylwetki części żołnierzy walczących na terenie Gorców i Beskidu Wyspowego w okresie II Wojny Światowej. Trasa ścieżki przebiega przez południową część Beskidu Wyspowego, w rejonie Cichonia, Dzielca, oraz Mogielicy. Podążając szlakami partyzantów, przechodzi się w dużej mierze leśnymi i polnymi drogami. Po tych samych ścieżkach 70 lat temu chodzili żołnierze Armii Krajowej, na tych terenach walczyli o wolność z hitlerowskim okupantem. Cała trasa wycieczki absorbowała każdego uczestnika, a wspaniała słoneczna pogoda dodawała sił na tej fajnej 21 kilometrowej trasie.

Skip to content