Międzynarodowy dzień wolontariusza

W dniu 3 grudnia 2014 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczennice naszej szkoły: Dominika Pająk, Justyna Wróbel, Agnieszka Wasylko, Patrycja Wójtowicz brały udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Uczestnicy gry na odwiedzanych punktach trasy poznawali organizacje pozarządowe i wykonywali specjalne zadania przygotowane przez: Fundację dla Chatki, Fundację im. Adama Worwy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty”, Artystyczno-Społeczno-Kulturalne Stowarzyszenie Lokomotywa, KsiążKAwiarnia Rezerwat, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Była to doskonała okazja, by uświadomić uczestnikom gry wysiłek, jaki wkładają różnorodne organizacje pożytku publicznego, ale również osoby prywatne w niesienie pomocy potrzebującym. To dzięki wolontariuszom, osobom korzystającym z ich pomocy żyje się lepiej, łatwiej i pogodniej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (ang. International Volunteer Day, IVD) – święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.

Skip to content