Z wizytą w szkole policji w Katowicach

W dniach 20-21 listopada grupa uczniów z pierwszej klasy policyjnej Zespołu Szkół im KEN w Tymbarku odwiedziła Szkołę Policji w Katowicach. Jest to najmłodsza szkoła w Polsce obchodząca w tym roku jubileusz 15-lecia działalności. Szkolenie odbywa się tu w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji zwanym Miasteczkiem Symulacyjnym. Jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu centrów symulacji w Europie. Umożliwia ono przeprowadzanie zajęć w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. W trakcie pobytu uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów policyjnych którzy na co dzień szkolą policjantów będących na różnego rodzaju kursach. Dla naszych uczniów zostały zorganizowane zajęcia praktyczne z interwencji policyjnych, zasad użycia broni, technik operacyjnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo młodzież zwiedziła bogato wyposażoną salę tradycji. Wszyscy czynnie angażowali się do wykonywania różnorodnych zadań zlecanych przez instruktorów. Wieczorem po zajęciach wszyscy zwiedzili centrum Katowic i uczestniczyli w seansach kinowych w Silesia Cinema City. W trakcie drogi powrotnej był przystanek w Krakowie i czas na zwiedzenie Wawelu, oraz chwila zadumy w Kaplicy Srebrnych Dzwonów przy trumnie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Skip to content