Strzeleckie ślubowanie

Podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości na tymbarskim Rynku, młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, będąca równocześnie uczniami klas wojskowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku złożyła uroczyste przyrzeczenie Strzeleckie na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Tymbarku. Strzelcy przeprowadzili również Apel Poległych i złożyli z wójtem gminy Tymbark Panem Lechem Nowakiem wieniec od Rady Gminy Tymbark pod pomnikiem Orląt Lwowskich.

Strzelców do uroczystości przygotowali: plutonowi ZS Stanisław Opach i Karol Natonek oraz drużynowi ZS Patryk Dudek i Wiktor Baczyński. Dodatkowo na uroczystościach Zespół Szkół im KEN w Tymbarku reprezentowali uczniowie klas wojskowych i policyjnych razem z nauczycielami.

Skip to content