Obóz w Krakowie 2014

Klasy pierwsze o profilu wojskowym swoją edukację na obozach rozpoczynają od wyjazdu do 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Celem takiego szkolenia jest zapoznanie z jednostką patronacką, jej tradycjami, sprzętem oraz uczestnictwo w krótkich szkoleniach specjalistycznych.
Klasa I A odbyła ten obóz w dniach 22- 23 października, zaś klasa I B w dniach 29- 30 października 2014 roku.
Zajęcia trwały od wczesnych godzin porannych i były bardzo intensywne. Dla jednej z klas dzień zakończył się alarmem o godzinie 24.00. Zajęcia prowadzili instruktorzy 16 batalionu powietrznodesantowego w następujących specjalnościach: sprzęt strzelecki, łączność, szkolenie saperskie, chemiczne, strzelectwo, taktyka oraz zajęcia na linach.
Wszystkie te zajęcia będą rozwijane i doskonalone w trakcie czekających uczniów klas pierwszych obozów szkoleniowych w maju i czerwcu 2015 roku.
Wszyscy uczniowie wzięli również udział w krótkim szkoleniu spadochronowym na ośrodku spadochronowym w 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie. Było to szkolenie zapoznawcze, gdyż uczniowie będą mogli również brać udział w szkoleniu i skokach spadochronowych w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie.
Uczniowie każdej w klas, mimo że zmęczeni, wrócili do szkoły z nowymi doświadczeniami i wspomnieniami ze swojego pierwszego obozu. Przeprowadzone zajęcia zahartowały ich i przygotowały do tego, co czeka ich w trakcie kolejnych wjazdów szkoleniowych. Niektórzy z pewnością zrealizują swoje marzenia o skokach spadochronowych- pod chmurami w Krośnie ze spadochronem na plecach.
Opiekunami w trakcie obozu byli:
mgr Beata Kumórkiewicz
mgr Krzysztof Przechrzta
mgr Grzegorz Dziadoń
mgr Małgorzata Kulig
płk Jan Dominik.

Skip to content