Europejski Dzień Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień w piątek, 26 września. Dzień ten to doskonała okazja do nauki języków obcych w inny, ciekawszy sposób. Dlatego też zorganizowany został konkurs plastyczny promujący naukę języków. Uczniowie przygotowali również prezentacje multimedialne na temat historii, kultury i tradycji Anglii, Grecji, Włoch oraz Niemiec. Prezentacje te zostały wzbogacone podkładem muzycznym w różnych językach. Uroczystości towarzyszyła także degustacja potraw z wybranych państw europejskich. Uczniowie brali również udział w rywalizacji związanej ze znajomością wybranych niemieckich i angielskich idiomów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem a najlepsze osoby otrzymały nagrody książkowe.

Nagrody za najciekawsze prace plastyczne otrzymali :
• Magdalena Mroczek II LO B
• Żaneta Bodziony II LO B
• Justyna Wróbel II LO C
• Paulina Ślimak III LO A

Poprawnie i najszybciej przetłumaczyły idiomy :
• Katarzyna Toboła III LO D
• Ewa Bołoz II LO B

Tegoroczna impreza dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń.

Skip to content