VIII Turniej Strzelecki Służb Mundurowych

Organizator:
Urząd Gminy w Tymbarku
Współorganizatorzy:
Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku
LOK limanowa,
Jednostka Strzelecka Nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS “Strzelec OSW w Tymbarku.
Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku
Uczniowski Klub Sportowy “Tymbark”

Cel:
integracja służb mundurowych
popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Termin i miejsce:
Zawody odbyły się 17 czerwca 2014r / wtorek / na strzelnicy kulowej w Sowlinach.

Uczestnictwo:
W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową. Trzy osoby z drużyny strzelały z karabinów, a dwie wytypowane osoby z pistoletów. Każdy zawodnik wykonał 10 ocenianych strzałów z postawy leżąc / karabin / i stojąc /pistolet/. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo tak z broni długiej jak i krótkiej. Punktacja drużynowa obejmowała wynik trzech zawodników z broni długiej i dwóch
zawodników z broni krótkiej. Przy równej ilości zdobytych punktów, tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, ten miał wyższe miejsce, kto w swoim strzelaniu miał więcej 10-ek, 9-ek, 8-ek itd. Łącznie na starcie stanęło 11 zespołów. Były to drużyny: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku wraz z Zarządem, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia, Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka, Jednostki Strzeleckiej “Strzelec” Nr 2007 OSW w Tymbarku, Samorząd Gminy Tymbark, LOK Limanowa, reprezentacji uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Urząd Skarbowy w Limanowej oraz drużyna kobiet OSP Tymbark, która pierwszy raz wzięła udział w tych zawodach . Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach: młodzieżowej i dorosłej tak w karabinku jak i w pistolecie.

W kategorii drużynowej zwyciężyli:
I miejsce LOK limanowa 346 pkt
II miejsce Uczniowie Zespołu Szkół w Tymbarku 324 pkt
III miejsce Związek Żołnierzy Wojska Polskiego 324 pkt
IV miejsce Urząd Skarbowy w Limanowej 302 pkt
V miejsce JS Nr 2007 ZS” Strzelec” OSW Tymbark 301 pkt
VI miejsce OSP Tymbark 301 pkt
VII miejsce Samorząd Gminy Tymbark 268 pkt
VIII miejsce OSP Podłopień 257 pkt
IX miejsce Komenda Powiatowa PSP w Limanowej 247 pkt
X miejsce OSP Piekiełko 233 pkt
XI miejsce Kobiety z OSP Tymbark 209 pkt

W kategorii młodzieżowej, indywidualnie z pistoletu kulowego zwyciężyli:
I miejsce Mateusz Jopek – ZS Tymbark 78 pkt
II miejsce Wojciech Gembacz -Strzelec i ZS Tymbark 78 pkt
III miejsce Mikołaj Filipiak – OSP Piekiełko 55pkt
IV miejsce Natonek Karol- “Strzelec” Tymbark 47 pkt
V miejsce Jakub Fiedor- “Strzelec” i ZS Tymbark 44 pkt

W kategorii dorosłych, indywidualnie z pistoletu kulowego zwyciężyli:
I miejsce Mieczysław Sukiennik – Związek Żołnierzy WP 85 pkt
II miejsce Lis Dawid – OSP Tymbark 79 pkt
III miejsce Woźniak Marek – KP PSP Limanowa 68 pkt
IV miejsce Maciej Tokarczyk – Urząd Skarbowy Limanowa 68 pkt
V miejsce Maciej Twaróg – LOK Limanowa 68 pkt

W kategorii młodzieżowej, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Piotr Drożdżak – LOK Limanowa 84 pkt
II miejsce Przemysław Tokarz – LOK Limanowa 75 pkt
III miejsce Klaudia Kulka – ZS Tymbark 74 pkt
IV miejsce Arkadiusz Talaga – ZS Tymbark 66 pkt
V miejsce Dawid Górka – “Strzelec” Tymbark 66 pkt

W kategorii dorosłych, indywidualnie z karabinków zwyciężyli:
I miejsce Leszek Lach – Związek Żołnierzy WP 76 pkt
II miejsce Mirosław Golonka – Urząd Skarbowy Limanowa 73 pkt
III miejsce Zbigniew Kaptur – OSP Tymbark 71 pkt
IV miejsce Tomasz Wojtas – Urząd Skarbowy Limanowa 69 pkt
V miejsce Stanisław Opach – “Strzelec” Tymbark 69 pkt

Dla trzech najlepszych drużyn oraz najlepszych strzelców konkursów indywidualnych z broni krótkiej i długiej w obu kategoriach przygotowano puchary, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, których fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku oraz Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku. Amunicję zabezpieczył LOK Limanowa. Nagrody wręczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku – Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek, przedstawiciel Urzędu Gminy w Tymbarku – Inspektor Robert Nowak, Radny Powiatu Limanowskiego – Grzegorz Dziadoń, przedstawiciel LOK’u Leszek Lach oraz płk Jan Dominik.
Na zakończenie turnieju Zarząd OSP w Tymbarku zaprosił wszystkich uczestników zawodów na smaczny żurek z kiełbasą.

Zawody przygotowali i sędziowali:
Leszek Lach sędzia główny zawodów
płk Jan Dominik kierownik konkurencji strzeleckich
Maciej Twaróg kierownik strzelań z kbks
Bogdan Kita kierownik strzelań z pistoletu
Robert Nowak sędzia pomocniczy
Grzegorz Dziadoń sędzia pomocniczy

Skip to content