Rajd papieski w Rabce

W dniach 29-31 maja grupa Strzelców z OSW JS „Strzelec 2007″, uczniowie klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz uczniowie Gimnazjum Samorządowego, uczestniczyli w XV Jubileuszowym Gwiaździstym Zlocie Szlakami Jana Pawła II w Rabce. Organizatorem zlotu był Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój, Biuro Organizacyjne Zlotu przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Patronat nad całością objął komitet honorowy na czele z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Metropolitą Krakowskim, Panią Karoliną Kaczorowską – małżonką ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej oraz Panem Markiem Sową– Marszałkiem Województwa Małopolskiego.
Przez trzy dni wszyscy przemierzali trasy Gorców i Beskidu Wyspowego, miejsca gdzie zostały wyznaczone Szlaki Papieskie którymi wędrował Święty Jan Paweł II.
W trakcie rajdu uczestnicy udali się pod pomnik papieski w parku zdrojowym aby oddać cześć patronowi Zlotu pomodlić się wspólnie i odśpiewać pieśń „Barka”, na tę okoliczność tymbarscy Strzelcy zaciągnęli wartę honorową.
W sobotę na zakończenie zlotu w rabczańskim amfiteatrze została odprawiona uroczysta msza święta, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi wręczono wszystkim uczestnikom nagrody i dokonano podsumowania zlotu.

Skip to content