XV Zawody Sportowo-Obronne „Harnaś 2014”

XV Jubileuszowe Powiatowe Zawody Sportowo-Obronne p.k. „Harnaś-2014″ otworzyła Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek – Dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku wraz ze Starostą Powiatu Limanowskiego – Janem Puchałą. Powitała wszystkich przybyłych gości oraz młodzież uczestniczącą w zawodach wraz z opiekunami. Podziękowała również wszystkim fundatorom nagród i upominków w tym Starostwu Powiatowemu i Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im. KEN. Potem głos zabrał Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała, który życzył wszystkim zawodnikom wytrwałości i powodzenia na trasie.

Organizatorzy:
– Starostwo Powiatowe w Limanowej,
– Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku,
– Urząd Gminy w Tymbarku,
– JS Nr 2007 ZS „Strzelec” OSW Tymbark,
– UKS „Tymbark”,
– LOK Limanowa.

Termin i miejsce:
Zawody odbyły się 22 maja 2014 r. na stadionie rezerwowym w Tymbarku.

Uczestnictwo:
W zawodach uczestniczyły drużyny 3-osobowe w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, reprezentujące gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Rywalizacja odbywała się na 4-kilometrowym torze przeszkód, w czasie pokonywania którego zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami udzielenia pomocy przedmedycznej, sprawnym posługiwaniem się środkami chemicznej ochrony osobistej, celnymi rzutami granatem. Część toru należało pokonać czołgając się oraz wspinając po linie. Należało również rozwinąć i nawiązać łączność oraz wykazać się „celnym okiem” na strzelnicy. Na koniec uczestnicy musieli przeprawić się przez rzekę za pomocą pontonu, by dotrzeć do mety. Łącznie na starcie stanęło 29 zespołów.

W kategorii gimnazjów wystartowało 11 drużyn: / 3 dziewcząt i 8 chłopców / ze Skrzydlnej, Słopnic, Limanowej, Starej Wsi i z Tymbarku .

W kategorii dziewcząt wystartowało 6 zespołów. Były to reprezentacje następujących szkół:
– Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej,
– Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku.

Wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice klasy II o profilu policyjnym w składzie: Ania Piaszczak, Wiola Drabik i Sylwia Parzygnat w czasie 31 min. 50 sek.
III miejsce w tej samej kategorii wywalczyły przedstawicielki klasy II LO B o profilu wojskowym w składzie: Klaudia Kulka, Natalia Krok i Ania Staszel w czasie 40 min. 30 sek.,

W kategorii chłopców wystartowało 12 zespołów z następujących szkół:
– Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej,
– Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej,
– Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu,
– Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku.
Najlepszymi w tej kategorii okazali się również uczniowie naszej szkoły z klasy II B w składzie: Mateusz Mastalerz, Krzysztof Wasilewski i Arek Talaga w czasie 26 min 29 sek. Podobnie jak u dziewcząt tak i druga nasza drużyna zameldowała się na mecie jako trzecia. Byli to chłopcy z klasy I A w składzie: Kuba Kalata, Marijo Joksimović oraz Mateusz Górka, którzy ten wymagający tor przeszkód pokonali w czasie 28 min 34 sek. Obie te drużyny to uczniowie klas wojskowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Nagrody zwycięzcom wręczali: Jolanta Dunikowska-Wszołek – Dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku wraz z Wójtem Gminy Tymbark – Lechem Nowakiem, Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego – Mieczysławem Urygą oraz Arturem Krzakiem – Dyrektorem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Gośćmi zawodów byli również: Józef Piętak – vice Dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku oraz komendant ZS „Strzelec” nr 2007 oddział Tymbark Robert Nowak.

Po zakończeniu zawodów pokaz sprawności i walki wręcz, dali uczniowie klas wojskowych pod opieką Stanisława Opacha. Potem wszystkich uczestników, opiekunów i zaproszonych gości organizatorzy zawodów poczęstowali tradycyjną żołnierską grochówką.

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele naszej szkoły: płk Jan Dominik i Grzegorz Dziadoń przy współpracy Leszka Lacha, Anny Rosiek, Teresy Miśkowiec, Teresy Krzysztof, Janiny Koniecznej, Małgorzaty Kulig, Stanisława Opacha, Krzysztofa Przechrzty i Sławomira Rymarczyka oraz uczniów i pracowników naszej szkoły.

Skip to content