Sukces na Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych, organizowanym po raz trzeci przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. W klasyfikacji generalnej chłopcy zajęli I miejsce, zaś dziewczęta również I w swojej kategorii. 

Składy naszych zwycięskich drużyn:

Anna Piaszczak i Ewelina Syc 

Adam Barszczewski i Piotr Dziedzic

Chłopcy otrzymali w nagrodę złote indeksy na bezpłatne studia w ramach Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB oraz Miecz Przechodni ze Złotą Rękojeścią – miecz koronacyjny Królów Polskich.

Nasze uczennice jako nagrodę dla najlepszego zespołu żeńskiego otrzymały bezpłatny semestr studiów w ramach oferty CBIESM oraz kordzik z dedykacją dla najlepszego zespołu żeńskiego ufundowany przez firmę Obozy Szkoleniowe.

W zmaganiach turniejowych wzięło udział blisko 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 7 województw (zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz śląskiego). Uczestnicy musieli zmierzyć się z rywalami w kilkunastu konkurencjach: w biegu na orientację, rozwinięciu gaśniczym, bojowym torze PSP, skoku adrenaliny, i tzw. „Pałkiewiczu”, czyli przeprawie na linach przez rzekę.

Idea Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych: 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klas o profilu mundurowym, narodziła się idea stworzenia szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy pragną związać swoją dalszą przyszłość z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe jak i wewnętrzne w naszym kraju.

Uczestnicząc w tej rywalizacji , krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.

(informacja pochodzi z http://www.wsb.edu.pl/index.php?p=new&idg=mg,100&id=5761&action=show)

Uczniów do konkursu przygotował płk Jan Dominik- nauczyciel przedmiotu przysposobienie wojskowe w naszej szkole.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content